background

Wczasy w siodle nad morzem – czy warto?


Jedną z atrakcji oraz metodą spędzania wolnego czasu w trakcie urlopu jest jazda konna. Wczasy w siodle to świetny sposób na rozrywkę dla całej rodziny. Jazdy konnej mogą spróbować zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani wielbiciele tego sportu. Jeśli oprócz plażowania uwielbiasz aktywny wypoczynek w towarzystwie tych cudownych zwierząt, to jazda konna jest dla Ciebie i Twojej rodziny wspaniałą alternatywą podczas wypoczynku nad morzem.

 

 

Jak i w jakim wieku zacząć przygodę z jeździectwem?

Przygodę z jeździectwem można rozpocząć w każdym wieku. Jazda konna, szczególnie kucykiem, to marzenie wielu dzieci. Dla rodziców, z kolei, to aktywność, która wiąże się z pewnym ryzykiem i nie zawsze entuzjastycznie podchodzą do tego sportu. Być może wypoczynek nad morzem stanie się świetną okazją do rozpoczęcia nauki jazdy konno. W jakim wieku dzieci powinny rozpocząć przygodę z jeździectwem? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest oczywista. Wiek dziecka musi być dopasowany do wielkości konia. Najmłodsze dzieci powinny rozpocząć jazdę konno na kucyku lub małym koniu. Starsze dzieci mogą bez obaw wziąć udział w spacerze, podczas którego opiekun spokojnie prowadzi wierzchowca.

 

 

Wczasy w siodle – konno po plaży

Największą popularnością cieszą się te aktywności, w których można połączyć przyjemne z pożytecznym. Jeśli wybierzesz się na wakacje w takie miejsce, które zapewnia interesujące atrakcje, a ponadto ma do zaoferowania również aktywność fizyczną, to zyskasz podwójnie. Przedstawiciele nadmorskiej branży turystycznej już dawno zorientowali się, że sama plaża i domki w jej pobliżu nie są wystarczające. Dlatego też ośrodki wypoczynkowe nieustannie poszerzają swoją ofertę, a prawdziwym hitem stała się możliwość skorzystania z jazdy konnej. Udogodnieniem jest to, że nad morzem są doskonałe warunki do jazdy, a dodatkowo zachwycają wspaniałe widoki, które można podziwiać z siodła. Z tego powodu nad morzem działa obecnie niejedna stadnina i szkółka jazdy konnej, a Sarbinowo i okolice obfitują w takie oferty. Tego typu obiekty w Sarbinowie zapewniają mnóstwo wrażeń, ale jazda konno posiada także leczniczą, magiczną moc.

 

 

Wycieczki konne w Sarbinowie

 

 

Jazda konna nad morzem – poczuj wiatr we włosach

Lokalizacja terenów nadmorskich sprawia, że tylko tam masz możliwość podczas jazdy konnej poczuć morską bryzę we włosach. Ponadto w trakcie przejażdżki konnej możesz delektować się zapachem lasów, łąk i polnych kwiatów w specyficznych morskim mikroklimacie. Miłośnicy jazdy konnej pośród zieleni znajdą w Sarbinowie i okolicach mnóstwo sposobności, aby połączyć pasję z aktywnym wypoczynkiem. Jazda konna to, obok aktywności sportowej, kontakt z naturą i obcowanie z tymi niezwykłymi zwierzętami. Daje możliwość podziwiania widoków i radość z przemierzania długich dystansów. Bliskość koni ma dobroczynny wpływ na człowieka, a sama jazda konno w takich okolicznościach przyrody może stanowić wytchnienie.

 

 

Jazda konna nad morzem – poczuj wiatr we włosach

 

 

Ranczo W Dolinie Sarbinowo

Wizyta w gospodarstwie o powierzchni 1 ha w Sarbinowie zapewni niezapomniane wrażenia maluchom oraz pozostałym członkom rodziny. Ranczo prowadzi zajęcia z hipoterapii pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Na terenie obiektu możesz spotkać lamy, owce, króliki, ptactwo ozdobne, psy i koty. Co ciekawe, Ranczo W Dolinie do dyspozycji gości udostępnia również 9 obiektów noclegowych – domki drewniane.

 

 

Ranczo w Dolinie Sarbinowo

 

Stajnia Husaria w Sarbinowie

Stajnia Husaria to wspaniałe miejsce na relaks i odpoczynek w miejscowości Sarbinowo. Jest stosunkowo niewielką, ale jednocześnie w pełni profesjonalną placówką agroturystyczną, której najważniejszą atrakcją jest posiadanie własnej stadniny koni. Obiekt zlokalizowany jest w oddalonym od zgiełku i tłumów miejscu, gdzie panuje cisza i spokój. Odwiedzający stajnię mogą spędzić czas w towarzystwie koni, a najmłodsi pojeździć na kucykach.

 

Stajnia Husaria w Sarbinowie

 

Agroturystyka Kaczuszka

W Dobrzycy, nieopodal miejscowości Sarbinowo, funkcjonuje gospodarstwo agroturystyczne, oferujące jazdę konną pośród zieleni. Właściciele zachęcają do skorzystania z przejażdżek bryczkami na plażę, oddalonej od obiektu o około 4 km. Istnieje też możliwość wędkowania w stawie rybnym, który znajduje się w pobliżu. Dodatkowe atuty tego miejsca to naturalne produkty, które sprzedają gospodarze obiektu – świeże jaja, przetwory mleczne oraz warzywa i owoce.