background

Wakacje nad morzem z dziećmi – jak znaleźć przyjazne miejsce?

Planując wypoczynek nad morzem z dziećmi, warto wybrać takie miejsce na nocleg, gdzie rodziny są mile widziane. Noclegi powinny posiadać wszelkie udogodnienia, ponieważ oczywiste jest, że potrzeby dzieci są zupełnie inne, niż potrzeby dorosłych. Poszukiwanie miejsca na nocleg z pociechą to dla wielu osób prawdziwe wyzwanie. Wakacje nad morzem z dziećmi – jak znaleźć przyjazne miejsce? Wybierając noclegi nad morzem, pod uwagę bierzecie na pewno wiele aspektów, poczynając od lokalizacji, a kończąc na wyposażeniu, i zastanawiacie się, czy oferta będzie spełniała Wasze oczekiwania.

 

 

Wakacje nad morzem z dziećmi – przyjazne miejsce dla całej rodziny?

Wybór miejsca na urlop trzeba uzależnić przede wszystkim od wieku pociech. Najmłodsze wymagają przecież najwięcej uwagi i troski, a co najważniejsze – czystości. Starsze dzieci natomiast potrzebują miejsca, gdzie spożytkują swój nadmiar energii. Z myślą o starszych pociechach dobrze jest wybrać miejsce na nocleg, które posiada rozbudowany plac zabaw dla dzieci na terenie obiektu, miejsce do gry w siatkówkę lub też ośrodek wczasowy, który oferuje dodatkowe warsztaty dla najmłodszych. Na szczęście obecnie nie ma problemu ze znalezieniem takich obiektów noclegowych. Co więcej, wiele z nich wzbogaca swoje oferty o przedmioty, niezbędne na wypoczynek z dziećmi (w tym akcesoria dla niemowląt), a do dyspozycji gości zazwyczaj są:

  • łóżeczko turystyczne dla dziecka,
  • elektroniczna niania,
  • wanienka do kąpieli,
  • krzesełko do karmienia,
  • nocnik,
  • czajnik bezprzewodowy.

Warto także mieć na uwadze to, aby w miejscu zakwaterowania na nocleg dostępna była oferta wyżywienia w cenie lub aneks kuchenny do własnego przygotowywania posiłku, co ułatwi pobyt całej rodzinie.

 

 

Miejsca rozrywki dla dzieci - Sarbinowo

 

 

Urlop nad morzem z dziećmi – miejsca rozrywki

Oczywistym jest fakt, że pogoda nad morzem zmienia się często i nie zawsze można zapewnić dzieciom rozrywkę na piaszczystej plaży czy w ośrodku wypoczynkowym. Deszczowa pogoda zmusza często rodziców do wyjazdu poza obiekt zakwaterowania i poszukiwania ciekawych miejsc do zwiedzania lub rozrywki.

 

 

Oferta miejsc z atrakcjami dla najmłodszych

Sarbinowo i okoliczne miejscowości to doskonałe miejsce na wypoczynek dla rodzin z małymi dziećmi. Atutem tych miejsc jest dobra infrastruktura, jeśli chodzi o noclegi, piękne, kameralne plaże w okolicy i spokój. Sama miejscowość Sarbinowo oferuje liczne atrakcje, znajdujące się na jej uliczkach, np. salony gier, plac zabaw z kulkami, automaty, wesołe miasteczko i wiele innych. Sarbinowo to również świetnie położony punkt wypadowy dla różnych wycieczek. Jakie atrakcje oferuje Sarbinowo i jego okolice?

 

 

Wakacje nad morzem - Sarbinowo noclegi

 

 

Promenada Nadmorska w Sarbinowie

Powodem, dla którego powstała promenada w miejscowości Sarbinowo, jest bezpieczeństwo – to mur, oddzielający Sarbinowo od morskich fal. Promenada nadal pełni funkcję zapory. Miejscowa promenada przyciąga wielu turystów. Znajdziecie tutaj smażalnie ryb, malownicze widoki, a przede wszystkim – piękne plaże Sarbinowa i morze na wyciągnięcie ręki.

 

 

Sklepy Sarbinowo – jakie pamiątki przywieźć z wakacji?

 

 

Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy

Dobrzycę i Sarbinowo dzieli około 12 km, a wspomniany obiekt istnieje od 1992 roku. Ogrody zostały podzielone tematycznie, według gatunków roślin, które tam spotkacie. Głównym elementem oferty jest zwiedzanie ogrodów, zaaranżowanych w różnych stylach. Centralnym punktem jest tutaj największy na świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sadzonek tego drzewa. Śmiało można stwierdzić, że ogrody tematyczne w Dobrzycy to miejsce, które należy odwiedzić z pociechami.

 

 

Funkcja edukacyjna

 

 

Park linowy Tukan w Mielnie

Nie ma chyba nic lepszego dla dzieciaków, jak możliwość wspinania się i spróbowania swoich sił na przeróżnych trasach. Co ciekawe, dzieciom w parku linowym mogą towarzyszyć dorośli, co z pewnością zapewni wspólną zabawę. Do dyspozycji odwiedzających obiekt w ramach oferty są cztery trasy o różnym stopniu trudności. Wybierając się do parku, warto mieć na sobie wygodne ubrania i sportowe buty.

 

Park linowy Tukan w Mielnie

 

 

Rejs statkiem po jeziorze Jamno

Każda wyprawa statkiem przynosi dzieciom niezapomniane wrażenia. Rejs statkiem po jeziorze Jamno trwa około godziny. Na pokład mogą wejść całe rodziny z dziećmi (limit to około 60 osób), aby podziwiać niezapomniane widoki. Statek cumuje w Mielnie i tam też możecie rozpocząć rejs.

 

 

Latarnie morskie – Sarbinowo i Gąski

Jeśli mowa o latarniach morskich, to z pewnością trzeba odwiedzić latarnię w Sarbinowie i Gąskach. Obie budowle działają na dziecięcą wyobraźnię, a niewątpliwą frajdą jest dojście na ich szczyt. Zarówno latarnia w Gąskach, jak i ta we wsi Sarbinowo, należą do jednych z najwyższych latarni morskich na polskim wybrzeżu.

 

 

Wioska rybacka w Chłopach

Chłopy to mała wioska, którą wyróżnia oferta turystyczna, bogata w liczne atrakcje. To chyba jedyny z obiektów, gdzie został zachowany tradycyjny układ wioski rybackiej. Przystań rybacka jest położona przy plaży, gdzie stoją kutry. W smażalniach można zjeść świeżo złowioną, smażoną lub wędzoną rybę.

 

 

Przystań rybacka w Chłopach nad morzem