background

Pocztówki znad morza

Co roku Morze Bałtyckie przyciąga urlopowiczów, którzy przyjeżdżają do kurortów, aby odpocząć i dobrze się bawić. Wysyłanie pocztówek z wakacji to już tradycja, chociaż coraz rzadziej kultywowana. Wraz z postępem technologicznym i powszechnym dostępem do Internetu ludzie porzucają korespondencję papierową na rzecz tej elektronicznej. Wydawać by się mogło, że smsy lub maile zastąpią klasyczną widokówkę znad morza, ale wbrew
trendowi Polacy chętnie wysyłają kartki z wakacji. Tradycja wysyłania pocztówek wciąż ma się dobrze, chociaż niechęć ludzi do opieszałości poczty jest duża.

 

 

Sarbinowo plaża - obraz

 

 

Czym jest kartka pocztowa?

Pocztówki to nic innego jak kawałek papieru, zazwyczaj w kształcie prostokąta o formacie A6. Znajdują się na nich rozmaite grafiki, najczęściej są to zdjęcia Sarbinowa lub innych miejscowości z ciekawym napisem. Aby wysłać kartkę pocztową, należy ją wypisać, zaadresować, nakleić znaczek pocztowy i wrzucić do skrzynki. Taka korespondencja z pewnością wywoła uśmiech na twarzy odbiorcy.

 

 

Kamienny falochron w Sarbinowie

 

 

Kartka pełna wspomnień

Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz nikt nie wyobrażał sobie wyjazdu bez wysłania widokówki. Wyjątkowość kartek pocztowych tkwi w ich prostocie – niewielkim formacie, pięknym zdjęciu oraz magii słów wypisanych po drugiej stronie. Kiedyś pocztówki z wakacji były ważną pamiątką, a wiele osób po prostu je kolekcjonowała. Warto kultywować zatem tradycję wysyłania papierowych kartek pocztowych.

 

 

Plaża w Sarbinowie - wspomnienia

 

 

Dlaczego warto wysyłać kartki pocztowe?

Własnoręcznie wypisana kartka pocztowa to wyraz pamięci o odbiorcy oraz zainteresowania nim. To również ciekawa forma komunikacji, która z biegiem lat niestety zanika. Wysyłanie tradycyjnych pocztówek wymaga nieco więcej zaangażowania – trzeba tę kartkę kupić, wypisać, nakleić znaczek i wrzucić do skrzynki pocztowej. Łatwiej byłoby oczywiście wziąć do ręki telefon i po prostu zadzwonić. Wypisywanie pocztówek dodatkowo ćwiczy wyobraźnię.

 

 

Jak wysłać pocztówkę?

Przede wszystkim pocztówka powinna zostać dobrana pod względem osobowości odbiorcy.
Kartkę można wysłać w kopercie lub zaadresować ją bezpośrednio. Warto wykorzystać w tekście zwroty grzecznościowe. Istotną kwestią jest pismo – musi być czytelne. Tekst powinien być odpowiednio rozmieszczony. Na widokówce nie mogą znaleźć się wyłącznie pozdrowienia. Dobrym pomysłem jest umieszczenie na niej kilka słów o pogodzie i miejscowych atrakcjach. Nie wolno zapominać o podpisie.

 

 

Popularność usług pocztowych w okresie wakacyjnym

Sezon letni to dla Poczty Polskiej gorący okres, dlatego też poszukuje pracowników sezonowych. Zatrudnienie można otrzymać w placówkach pocztowych w miejscowościach nadmorskich, a także skorzystać z zakwaterowania w pocztowych ośrodkach wypoczynkowych. Poczta Polska w okresie wakacji poszukuje również listonoszy oraz kierowców. Zapotrzebowanie na pracowników odnotowują ponadto sortownie oraz zaplecza placówek pocztowych, gdzie ma miejsce rozładunek i załadunek przesyłek. Zatrudnienie w placówkach pocztowych mogą znaleźć osoby, które chcą pracować dorywczo wyłącznie w wakacje oraz pracownicy, którzy pragną zdobywać doświadczenie zawodowe. Pracownicy Poczty Polskiej, którzy chcą związać się z tym miejscem na dłużej, mogą otrzymać umowę o pracę, comiesięczne premie, premię roczną, dodatek stażowy oraz pakiet świadczeń socjalnych. Ponadto mają okazję do tego, aby rozwijać swoje kompetencje i podnosić kwalifikacje, korzystając z dofinansowania do studiów i szkoleń.

 

 

Wakacyjne propozycje Poczty Polskiej

Sezon urlopowy to czas, w którym odbiór korespondencji może przysparzać pewnych trudności. Poczta Polska wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferuje w sezonie wakacyjnym szereg udogodnień. Klienci, którzy wyjeżdżają na urlop, mają możliwość przekierowania przesyłki pod wskazany adres, przechowywania przesyłki lub odebrania jej w dowolnej placówce pocztowej. W okresie wakacyjnym Poczta Polska uruchamia dodatkowe placówki pocztowe, które działają wyłącznie w sezonie w nadmorskich miejscowościach. Co więcej, poczta wprowadza do swojej oferty typowo wakacyjne pocztówki, dedykowane turystom. Dzięki usłudze Envelo istnieje możliwość wydrukowania znaczków pocztowych z własną grafiką, które następnie można nakleić na wysyłaną pocztówkę. Ponadto Poczta Polska dysponuje ośrodkami wypoczynkowymi i pokojami do wynajęcia na terenie całego kraju, w tym w miejscowościach nadmorskich.

 

 

Poczta Sarbinowo

W nadmorskich miejscowościach funkcjonują placówki pocztowe, gdzie można nie tylko wysłać korespondencję, ale również zakupić pocztówki z wakacji. Poczta w Sarbinowie znajduje się przy ulicy Młyńskiej. Filia poczty zlokalizowana jest w pobliżu głównej ulicy Sarbinowa, więc nie będzie problemów z jej odnalezieniem. Sarbinowo to dobrze skomunikowana miejscowość, więc korespondencja dociera na czas. Poczta w Sarbinowie jest do dyspozycji osób zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-15:00, a w sezonie wakacyjnym w godzinach 10:30-17:00. Placówka jest w pełni przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych osób. Oferuje odbiór i wysyłkę paczek, doładowanie telefonu oraz wymianę walut.