background

Co robić nad morzem w deszczową pogodę?

Pogoda nad Bałtykiem potrafi zmienić się z minuty na minutę. Przez to urlopu nad morzem nie da się nigdy do końca zaplanować. Nagły, zimny wiatr, czy obniżenie temperatury to te czynniki, które każdy turysta powinien mieć na uwadze, podczas odwiedzin w nadmorskich miejscowościach. Co robić nad morzem w deszczową pogodę? Sprawdź, jakie propozycje dla Ciebie przygotowaliśmy!

 

 

Co robić nad morzem w deszczową pogodę? Odwiedź Oceanarium w Mielnie!

Chciałeś spędzić urlop, wygrzewając się na piaszczystej plaży z rodziną, ale pogoda pokrzyżowała Ci plany? Niestety, polskie morze lubi płatać turystom figle, dlatego często w ciągu jednego dnia możemy wypoczywać w nagrzanym piasku, by po chwili uciekać przed zacinającym deszczem. Jednym z miejsc, które na pewno warto odwiedzić z rodziną podczas gorszej pogody nad morzem, jest oceanarium, które znajduje się w Mielnie, przy ulicy Piastów. To miejsce, które przypadnie do gustu szczególnie młodszym turystom lub osobom kochającym morskie stworzenia.

Na miejscu możesz spotkać różne gatunki morskich zwierząt, w tym egzotycznych, niespotykanych w polskich wodach. Przykładem mogą być tutaj mureny, płaszczki, czy skrzydlice pstre. Znajdują się tu również drapieżne ryby, takie jak piranie, czy niewielkie rekiny. Twoje dziecko jest ciekawe świata morskiego i uwielbia obserwować egzotyczne zwierzęta? W takim razie zrób mu niespodziankę w pochmurny dzień i zabierz je do Oceanarium w Mielnie, na pewno będzie nieźle zaskoczone!

 

 

Latarnia Morska w Gąskach czeka na turystów

Kolejną z atrakcji, jaką warto odwiedzić, będąc nad polskim morzem, jest Latarnia Morska w Gąskach. Dzisiaj znajduje się ona na liście zabytków – nie ma co się dziwić, jej budowa rozpoczęła się już w 1876 r. Budowla wraz z kompleksem budynków gospodarczych (zamieszkiwanymi swego czasu przez latarników) przetrwała do dziś w niemal nienaruszonym stanie. Również podczas wojny budowla nie odniosła większych strat. Jedynie morski, wilgotny klimat sprawił, że wieża musiała poddać się kilku naprawom (wymiana oświetlenia na elektryczne w 1927 r. oraz liczne plomby elewacji).

Dzisiaj Latarnia Morska w Gąskach udostępniona jest do zwiedzania. To doskonałe miejsce do robienia wyjątkowych zdjęć pamiątkowych oraz obserwacji wzburzonego morza i zachodów słońca. Nie masz pomysłu na spędzenie pochmurnego dnia nad morzem? Wybierz się z najbliższymi do Gąsek i odkryj latarnię morską z XIX w. To doskonała okazja do zorganizowania wspólnej wycieczki rowerowej jedną z ładniejszych nadmorskich tras (Sarbinowo-Gąski).

 

 

Latarnia Morska w Gąskach czeka na turystów

 

 

Restauracje w Sarbinowie na każdą pogodę

Kiedy pogoda nie dopisuje, dni wydają się leniwe i nudne. Co robić nad morzem w deszczową pogodę, zwłaszcza jeżeli nie masz ochoty na organizowanie wycieczek? W takim przypadku warto sprawdzić, jakie pyszności serwują pobliskie lokale. Sarbinowo nie ma pod tym względem sobie równych. Wzdłuż nadmorskiej promenady znajdziesz liczne restauracje i smażalnie, serwujące ryby złowione przez lokalnych rybaków z Chłopów. To także miejsce pełne licznych kawiarni. Znajdziesz tu m.in. Świat Lodów, Lody Grabowskie oraz inne lokale z pysznymi goframi, deserami lodowymi, czy rozgrzewającą czekoladą.

Również wielbiciele zapiekanek mogą znaleźć tu coś dla siebie. Dla osób kochających duże porcje tego typu dań polecamy odwiedzić Restaurację u Kapitana Dianthus’a, gdzie znajdziesz oryginalne zapiekanki o długości aż 60 cm! Z kolei fani kolorowych drinków powinni zajrzeć do Albatrosa – flagowej restauracji Sarbinowa. To miejsce tętni życiem również wieczorową porą, dlatego warto wybrać się tu również o późniejszej godzinie!

 

 

Restauracje w Sarbinowie na każdą pogodę

 

 

Pojechałeś do Sarbinowa na wczasy, ale zastałeś deszczową pogodę? Już wiesz, jakie miejsca powinieneś odwiedzić w pierwszej kolejności!