background

Wschód słońca nad morzem. Dlaczego musisz go zobaczyć?

Wschód słońca nad morzem to jedna z najpiękniejszych atrakcji naturalnych, jakie możesz zobaczyć podczas urlopu. Poranny spacer w ciszy, po nadmorskich miejscowościach, kiedy na ulicach można minąć zaledwie garstkę osób, to ciekawe doświadczenie, na które powinien zdecydować się każdy turysta. Na szczególną uwagę zasługuje jednak wschód słońca na plaży. To szczególna atrakcja dla par, które cenią sobie romantyczne chwile, spędzone we dwoje. Uwierz nam, że ten widok potrafi zrekompensować poranną pobudkę!

 

Wschód słońca nad morzem to jedna z najpiękniejszych atrakcji

Mówi się, że ludzie dzielą się na dwa typy:

  • skowronki – osoby, które wstają wraz ze wschodem słońca,
  • sowy – wielbiciele nocnego trybu życia.

Jeżeli należysz do tej pierwszej grupy, z pewnością wiesz, jak ciężko zorganizować sobie czas w porannych godzinach, kiedy reszta domowników przewraca się z boku na bok. Nad morzem mamy na to pewne rozwiązanie.

 

 

Sprawdź, jak ożywa przystań rybacka!

Pomimo tego, że restauracje i stoiska z pamiątkami są nad ranem zamknięte, przystań rybacka w Chłopach prężnie działa już o wschodzie słońca. Wybierając się na piękne molo w tej miejscowości, możesz z bliska podglądać pracę rybaków właśnie we wczesnych, porannych godzinach. Zapach świeżych ryb i pracująca przystań, to z pewnością doświadczenie, które warto zapamiętać na długo po powrocie z urlopu.

Pamiętaj jednak, że przystań rybacka w Chłopach czynna jest przez cały rok. Warto więc również zajrzeć tutaj po sezonie, kiedy liczba turystów jest stosunkowo niewielka. To świetna okazja do zaobserwowania z bliska pracy rybaków, którzy codziennie dbają o to, aby dostarczyć do pobliskich restauracji ryby najwyższej jakości. No i umówmy się: jeśli chcesz zdobyć najlepszą rybę, to właśnie tutaj!

 

 

Wschód słońca - czyli najpiękniejsza atrakcja

 

 

Najlepsza okazja do robienia pamiątkowych zdjęć

Chociaż wschód słońca nad morzem jest jedną z najpiękniejszych naturalnych atrakcji, stosunkowo niewielka liczba osób przychodzi go podziwiać na plażę. A szkoda! To doskonała okazja do zrobienia wyjątkowych, pamiątkowych zdjęć. Jeżeli pasjonujesz się fotografią, nie możesz przegapić takiej okazji. Jednym z najpiękniejszych miejsc do robienia zdjęć jest wspomniana już przystań rybacka w Chłopach oraz tamtejsze molo, z którego widać pięknie wschodzące słońce nad taflą morza.

Jeżeli jednak marzysz o ujęciach plaży bez żywej duszy dookoła, zorganizuj wycieczkę na wydmy, położone między Ustroniem a Łazami. Znajdziesz tam tzw. dziką plażę, na której przez wiele kilometrów nie uraczysz żadnego turysty. To także doskonałe miejsce na zorganizowanie pikniku z najbliższymi lub romantyczny spacer we dwoje. Wspólna kawa na plaży o wschodzie słońca? Czemu nie!

 

 

Sarbinowo - magiczne wschody słońca dla zakochanych

 

 

Wschód słońca nad morzem – postaw na wypoczynek

Jeżeli nie jesteś fanem zatłoczonych miejsc, a marzy Ci się prawdziwy wypoczynek nad morzem, wschód słońca daje Ci taką możliwość. Podczas porannych godzin morze wygląda niezwykle atrakcyjnie (niezależnie od pory roku). Jeżeli marzysz o zrelaksowaniu się na plaży z daleka od turystów i zgiełku, wybierz się właśnie o tej magicznej porze dnia. To doskonała okazja, aby świetnie zacząć dzień. Możesz to zrobić poprzez:

  • jogging na plaży,
  • wycieczkę na rolkach, rowerze lub hulajnodze okolicznymi ścieżkami, np. drogą rowerową Sarbinowo – Gąski,
  • czytanie w ciszy ulubionej książki na plaży,
  • chillowanie ze słuchawkami i ulubioną muzyką (już próbowaliśmy – naprawdę warto!).

Jak sam widzisz, wschód słońca nad morzem oferuje mnóstwo atrakcji. Na którą z nich się skusisz?