background

Pomerania Fun Park

Pomerania Fun Park to największy park rozrywki i obiekt sportowo-rekreacyjny, mieszczący się na Pomorzu Zachodnim, gdzie miło spędzają czas całe rodziny. Park znajduje się w miejscowości Pyszka, w gminie Dygowo, w odległości około 30 km od Sarbinowa. Pomerania Fun Park znajduje się 14 km od Kołobrzegu. Na ponad 30 hektarach powierzchni znajduje się mnóstwo atrakcji dla całej rodziny. Pomerania Fun Park mógł powstać dzięki unijnemu dofinansowaniu w wysokości 1,5 miliona zł, które zostało przyznane stowarzyszeniu „Kreatywni Kołobrzegu”. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki umowie podpisanej przez władze samorządu województwa.

 

 

 

 

Dojazd do Pomerania Fun Park

Dojazd do Pomeranii jest możliwy jest własnym samochodem, drogą nr 163, łączącą Kołobrzeg z Białogardem. Z trasy należy zjechać w Karlinie, kierując się na Kołobrzeg. Do parku możliwy jest również dojazd autobusem relacji Kołobrzeg-Białogard lub przewozem pasażerskim M-Bus.

 

 

Atrakcje sezonowe Pomeranii Fun Parku

Kompleks Pomerania Fun Park obejmuje atrakcje sezonowe, strefę wodną, a także ogromną halę zabaw. Z atrakcji parku mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci z opiekunami. W Pomeranii organizowane są także imprezy okolicznościowe i koncerty. Animatorzy oprowadzają gości i przedstawiają dostępne atrakcje. Maskotką parku rozrywki jest Pomerek. Infrastruktura Parku wzorowana jest na bajkowych ogrodach, a dopełniają ją atrakcje zewnętrzne, dostępne wyłącznie w sezonie oraz atrakcje całoroczne, dostępne bez względu na pogodę.

 

 

 

 

Wodny świat

Wodny świat zlokalizowany jest na rozbudowanej plaży i oferuje odwiedzającym świetną zabawę. Składa się z kilku basenów, a nad bezpieczeństwem użytkowników czuwa obsługa parku. W wodnym parku funkcjonuje odkryty dmuchany basen ze zjeżdżalniami, trzynastometrowa duża zjeżdżalnia oraz plaża z leżakami. Baseny działają wyłącznie w okresie wakacyjnym.

 

 

Karuzele

Karuzele w Pomeranii to przede wszystkim wahadło Extreme i Dragon, które wymagają od odwiedzających sporo odwagi. Do dyspozycji gości są również łabędzie oraz wyścigi na popularnych autodromach. Dla najmłodszych udostępniono karuzelę obrotową i pociąg.

 

 

 

 

Mini zoo

Dzieci w mini zoo mają bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Na terenie Pomeranii Fun Parku funkcjonuje niewielki ogród, w którym mieszkają alpaki, kucyki, gołębie dekoracyjne, pawie, a także stado jeleni i danieli. Mini zoo jest chętnie odwiedzane przez dzieci.

 

 

Dmuchańce, plac zabaw i tubing

Dmuchane atrakcje to bardzo lubiane przez dzieci miejsca do zabaw pod gołym niebem. To tutaj goście mogą się dowoli wyskakać, powspinać, pojeździć i podciągać. Pomerania Fun Park oferuje również podwójny tor tubingowy. Dla najmłodszych gości w wieku 2-4 lat dostępna jest bezpieczna strefa zabawy Maluszkowo. Dzieci i dorośli mogą spędzać czas na wspinaczkach, huśtaniu i ślizganiu.

 

 

Hala zabaw dla najmłodszych gości

Maluchy spędzają czas w sali zabaw o powierzchni 3000 m2, która jest czynna przez cały rok. W hali zabaw mieszczą się baseny z kulkami, małpi gaj, trampoliny, boiska, ścianki wspinaczkowe, automaty do gier oraz inne atrakcje. Na zewnątrz maluchy mogą skorzystać z karuzeli, pociągu i dmuchańców. Wszystko dopełnia bajkowy wystrój wnętrza i strefy zabaw dostosowane do wieku.

 

 

Sale urodzinowe

W parku funkcjonuje 6 sal tematycznych (Minecraft, Jednorożec, Myszka Daisy, Lego, Księżniczki oraz Sala Rodzinna). Sale urodzinowe są do dyspozycji grup maksymalnie dwudziestoosobowych. Przeznaczone są dla starszych dzieci, które wykazują już samodzielność. Nad pociechami czuwa animator, ale rodzice również mogą wziąć udział w zabawie. W salach możliwa jest organizacja nie tylko urodzin, ale również innych imprez rodzinnych lub okolicznościowych.

 

 

Wioska wikingów

Wioska Wikingów przenosi gości w czasie. Trollborg, bo tak nazywa się wioska, to gród z dziesięcioma chatami, w których żyją i pracują prawdziwi wikingowie. Dzieci dowiadują się dzięki tej atrakcji, jak żyli wikingowie, ale mają także możliwość przeszkolenia się w walce. W wiosce znajdują się nie tylko chaty wikingów, ale również wojowie i mieszkańcy wioski, przydomowy ogródek, strzelnica, sala warsztatowa oraz miejsce na ognisko.

 

 

Pomerania Fun Park – gastronomia

Na ternie parku funkcjonują trzy kawiarnie, restauracja oraz chata grillowa, które oferują odwiedzającym szeroką gamę dań obiadowych i deserów. W sali zabaw w sezonie i poza nim działa restauracja bufetowa oraz Kawiarnia u Pomerka.

 

 

Pomerania Fun Park – udogodnienia dla gości

Wstęp na teren parku jest płatny, ale posiadanie biletu pozwala na korzystanie ze wszystkich atrakcji przez cały dzień. Poza sezonem Pomerania Fun Park działa w weekendy w godzinach 10:00-18:00 w piątki, a w soboty i w niedziele w godzinach 11:00-19:00. W sezonie Pomerania Fun Park funkcjonuje codziennie w godzinach 10:00-19:00. Goście Pomeranii Fun Parku mogą płacić za wstęp kartą. Do ich dyspozycji na terenie parku jest również darmowe Wi-Fi. Parking przy parku jest płatny, ale udostępniony przez cały rok. Opłata pobierana jest jednorazowo za cały dzień postoju.