background

Jesień nad morzem – warto się wybrać?

Wraz z odejściem sezonu letniego, liczba turystów w nadmorskich miejscowościach zdecydowanie się zmniejsza. Kończące się urlopy i dzieci wracające do szkół nie oznaczają jednak, że morze traci na swoim uroku. To właśnie jesienią staje się ono najpiękniejsze! Jeżeli nie jesteś wielbicielem zgiełku, powinieneś odwiedzić nadmorskie miejscowości bezpośrednio po zakończeniu sezonu. Liczba turystów zdecydowanie się zmniejsza, a temperatura powietrza wciąż sprzyja organizowaniu pieszych i rowerowych wycieczek oraz klimatycznych pikników na plaży. Jesień nad morzem? My jesteśmy na tak!

 

Bałtyk zachwyca o każdej porze roku

Również podczas chłodniejszych pór roku morze zachwyca swoim pięknem. Zimowe, poranne spacery po zamglonej plaży są świetną okazją do robienia wyjątkowych zdjęć oraz wyciszenia się po tygodniu pracy. To także okazja do wdychania jodu, który reguluje gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Nie masz pomysłu na spędzenie jesiennego popołudnia z rodziną? Wybierz się na spacer po plaży – Ty odprężysz się jak nigdy, zaś dzieci… dzieci po prostu się wyszaleją.

 

 

Sarbinowo noclegi jesienią

 

 

Czy jesienią nad morzem nadal jest ciepło?

Oczywiście, że tak! Chociaż w połowie września, czy październiku, temperatury są nieco niższe niż w trakcie sezonu, pogoda nad morzem jesienią jest zdecydowanie pewniejsza, niż w lipcu, czy sierpniu. Wybierając się nad Bałtyk po sezonie, możesz spodziewać się stabilnej, słonecznej pogody, która będzie utrzymywać się przez kilka dni. Niestety temperatura wody będzie prawdopodobnie zbyt niska na planowanie kąpieli (chyba, że chcesz spróbować morsowania!).

Coraz więcej turystów odwiedza polskie morze właśnie jesienią. To najlepsza pora na organizowanie romantycznych spacerów po plaży, czy rodzinnych pikników. Jeżeli marzysz o przyjemnie spędzonym czasie z najbliższymi, jesień będzie tutaj najlepszą porą. Również wschody i zachody słońca jesienią prezentują się nadzwyczaj pięknie. To doskonały moment, aby wraz z ukochaną osobą spędzić wyjątkowe chwile, bez obaw o tłumy turystów i kolejki w restauracjach.

 

Jesień nad morzem? Postaw na aktywny wypoczynek!

Planując przyjazd nad morze w okresie jesiennym, warto nastawić się na aktywne spędzanie czasu. To doskonały moment na organizowanie pieszych wycieczek wzdłuż plaży, czy organizowanie rowerowych wypraw. Tutaj możliwości masz wiele, ponieważ między Gąskami a Łazami znajdziesz wiele przepięknych ścieżek rowerowych, położonych z daleka od ruchliwych ulic. Na wycieczkę rowerową warto się również wybrać w okolice koszalińskiej Góry Chełmskiej, która oferuje wiele pięknych, leśnych tras.

Rodzinną wyprawę rowerową możesz połączyć oczywiście ze zwiedzaniem! Nadmorskie miejscowości są wyjątkowo urokliwe, zwłaszcza jesienią. Możesz zwiedzić latarnię morską w Gąskach, aktywną przystań rybacką w Chłopach, czy romantyczną promenadę w Sarbinowie. Również Koszalin ma wiele do zaoferowania. Pięknie oświetlony Park Książąt Pomorskich to doskonałe miejsce na romantyczny spacer we dwoje. To także świetna zabawa dla dzieci, które uwielbiają zbierać kolorowe liście i doglądać mieszkające w pobliżu wody łabędzie.

 

 

Wycieczka rowerowa jesienią w Sarbinowie

 

 

Jesień nad morzem – korzyść dla zdrowia!

Wielu turystów odwiedza morze ze względu na wysoką zawartość jodu. Ale czy wiesz, że największe ilości tego pierwiastka możemy spotkać nad Bałtykiem właśnie jesienią? Zawarty w wodzie jod przedostaje się do powietrza podczas parowania, a silny, jesienny wiatr przenosi go w stronę lądu. Dzięki temu możesz liczyć na przyjemny jodowy aerozol podczas spacerów po plaży. Z tego właśnie względu coraz więcej osób decyduje się na podróż nad morze właśnie o tej porze roku.

Jakie korzyści dla organizmu przynosi ten pierwiastek?

  • Reguluje gospodarkę hormonalną (dlatego spacery po plaży jesienią zalecane są szczególnie osobom cierpiącym na problemy z tarczycą),
  • zapobiega chorobom układu nerwowego i mięśniowego,
  • szczególne zapotrzebowanie na ten pierwiastek posiadają dzieci oraz kobiety w ciąży.

Jak widzisz, jesień nad morzem to doskonały pomysł, jeżeli lubisz aktywnie spędzać czas z najbliższymi i cenisz sobie spokój oraz prywatność. To także świetna okazja do zadbania o zdrowie. Nie tylko Twoje, ale i Twojej rodziny. To co, kiedy planujesz przyjazd?