background

Dlaczego warto spędzić wakacje nad morzem?

Jeśli szukasz odpoczynku od życia w mieście, to wakacje nad morzem zdecydowanie dobrze Ci zrobią. Chyba że wybierzesz… wakacje nad morzem w dużym mieście – konkretnie w Trójmieście. Gdańsk, czy Gdynia to z pewnością piękne miejsca, jednak szukając prawdziwego odpoczynku, warto zwrócić się w kierunku mniejszej miejscowości. Z całą pewnością jedną z najciekawszych lokacji nad Bałtykiem jest Sarbinowo. Nigdy o nim nie słyszałeś? Koniecznie nadrób te zaległości!

Szukasz odpoczynku od zgiełku miasta?

Sarbinowo to malownicza miejscowość, która posiada doskonałą bazę noclegową:

Ogromnym atutem Sarbinowa jest jego położenie. Spędzając wakacje nad morzem właśnie w tej miejscowości, możesz liczyć na bliskie sąsiedztwo z Gąskami (znajdziesz w nich wiekową latarnię morską otwartą dla zwiedzających) oraz Chłopami, czyli tradycyjną wsią rybacką z prężnie działającą przystanią (to właśnie tam możesz zakupić świeże ryby prosto z kutra). A może masz ochotę nieco się rozerwać? Sarbinowo oddalone jest od imprezowego Mielna zaledwie o 7 kilometrów!

 

Wakacje nad morzem to liczne atrakcje

Z okolicznymi miejscowościami Sarbinowo połączone jest malowniczymi trasami rowerowymi (które można pokonać także skuterami, czy elektrycznymi hulajnogami, które można wynająć). Oprócz tego Sarbinowo posiada wygodne połączenia z innymi miejscowościami (Gąskami, Chłopami, Mielnem, Koszalinem, czy Ustroniem Morskim) dzięki kursującym, niedrogim busom.

 

 

Magiczny czas nad polskim morzem w Sarbinowie

 

 

Dzięki temu możesz aktywnie spędzić swoje wakacje nad morzem. Z jednej strony odpoczniesz w spokojnym Sarbinowie, a z drugiej każdego dnia możesz urządzić inną wycieczkę. Wypad na rowerach do latarni w Gąskach, z której rozpościera się piękny widok na całą okolicę? A może spacer na przystań rybacką, aby przyjrzeć się trudnej pracy rybaków, a przy okazji… kupić świeżą i pyszną rybę na kolację? Możesz także wyskoczyć do Koszalina, który posiada dwa duże centra handlowe, akwapark, park linowy, muzeum, czy kina. Sam widzisz, że wakacje nad morzem nie muszą być nudne!

 

Spędź magiczny czas nad polskim morzem

Sam widzisz, że wakacje nad polskim morzem mogą być magicznym czasem dla całej rodziny. W Sarbinowie każdy znajdzie coś dla siebie: odpoczynek na plaży, orzeźwiającą kąpiel w morzu, wycieczki rowerowe, poszukiwanie zabytków, czy spacer śladami dawnej kultury rybackiej. Możesz być pewien, że nie zabraknie tu atrakcji. Również dzieci będą oczarowane takimi wakacjami, zwłaszcza że będą mogły liczyć na dużo miejsca do zabawy. Wspominaliśmy, że co roku do Sarbinowa przyjeżdża cyrk…? To miejsce po prostu warto odwiedzić!

 

 

Wakacje nad morzem - Sarbinowo noclegi

 

 

Jeśli jesteś ciekawy, jak aktywnie spędzać czas nad morzem, jakie miejsca odwiedzić, co warto zobaczyć i gdzie można dostać rybę prosto od rybaków, to koniecznie odwiedzaj naszego bloga. Pomysł na niego wyrósł z naszej pasji do polskiego morza!