background

Rejsy nad Bałtykiem

Rejsy statkiem po Morzu Bałtyckim to świetne urozmaicenie wakacji. W kurortach nadmorskich do dyspozycji odwiedzających jest mnóstwo różnych wycieczek i rejsów. Większość stanowią krótkie, kilkugodzinne rejsy ze zniewalającym widokami. Dzięki takim wycieczkom pasażerowie mogą doświadczyć pełni morza, poczuć powiew bryzy morskiej i kołysanie fal.

 

 

Rejs statkiem Sarbinowo po jeziorze Jamno

 

Spędzając urlop w Sarbinowie warto wybrać się na rej statkiem po jeziorze Jamno. Rejsy po jeziorze to alternatywa dla popularnych wycieczek statkami morskimi. Spędzając wakacje w Mielnie lub w okolicach, można skorzystać z wycieczki statkiem Mila, Tramp lub Pionier.

 

 

Rejs po jeziorze Jamno tramwajem wodnym Koszałek

Do niedawna po jeziorze Jamno woził pasażerów statek Koszałek. Aby skorzystać z jego usług, należało dojechać do Koszalina (dzielnica Jamno). Statek o długości 20 m był w stanie zabrać na pokład 67 pasażerów. Rejs prowadził od dzielnicy Koszalina Jamno do przystani w Unieściu, w pobliżu przepięknej plaży, a następnie statek wracał do Jamna. Statek był w pełni dostosowany do przyjęcia na pokład osób niepełnosprawnych. Tramwaj wodny Koszałek kursował codziennie o godzinie 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00. Rejs Koszałkiem stanowił wspaniałą atrakcję dla całych rodzin. Statek był zgodny z europejskimi normami bezpieczeństwa, a jego przeznaczeniem była żegluga po jeziorze. Za jego napęd odpowiadały elektryczne silniki prądowe. Koszałek osiągał prędkość maksymalną 8 km/h.

 

 

Rejs statkiem Mila po jeziorze Jamno

Statek Mila wypływa bezpośrednio z przystani Tramp, a podróż nim trwa 45-60 minut. Cała trasa liczy 8 km i biegnie przez środkową oraz zachodnią część jeziora Jamno. Mila może zabrać na pokład 51 pasażerów. W trakcie rejsu turyści mają możliwość wysłuchania od kapitana statku historii regionu oraz ciekawostek z okolic.

 

 

Statek hybrydowy Julek

Statek Julek zastąpił popularnego Koszałka i kursuje wyłącznie w sezonie wakacyjnym. Początkowym przystankiem jest przystań w Mielnie lub w Unieściu. Rejs trwa 20-30 minut w zależności od punktu początkowego. Julek pomieści na pokładzie 110 osób oraz 10 rowerów i 2 wózki inwalidzkie. Statek hybrydowy Julek to nowoczesna jednostka hybrydowa, wyposażona w silniki spalinowe i elektryczne. Jest lekkim, wykonanym z aluminium statkiem, który osiąga maksymalną prędkość 15,5 km/h. Julek wypływa z przystani nad jeziorem Jamno co godzinę aż do 21:00. Statek hybrydowy Julek zastępuje autobusową komunikację miejską.

 

 

Statki wycieczkowe w Kołobrzegu

Port w Kołobrzegu, oprócz tradycyjnej funkcji przeładunkowej, pełni także rolę turystyczną. Statki wypływają z portu Kołobrzeg na krótkie rejsy wycieczkowe, ale oferowane są również stałe połączenia z Danią do miasta Nexo. Z Kołobrzegu turyści mogą się udać na wyspę Bornholm na wyremontowanym katamaranie Jantar. Jantar zapewnia pasażerom komfort oraz bezpieczeństwo. Na katamaranie możliwe jest organizowanie konferencji, przyjęć i bankietów oraz połączenie ich ze zwiedzaniem wyspy Bornholm. Pasażerowie mogą wyczarterować statek na dowolną trasę na Morzu Bałtyckim. Pieczę nad Jantarem sprawuje Kołobrzeska Żegluga Pasażerska. Jej działalność obejmuje rejsy krajowe, międzynarodowe, wycieczkowe po redzie w Kołobrzegu, specjalistyczne dla wędkarzy, płetwonurków oraz kursokonferencje. Z Kołobrzegu można wypłynąć także pirackim statkiem lub prywatnym kutrem torpedowym. W porcie na turystów czekają stylizowane na drewniane łodzie statki Wiking i Pirat. Rejs za ich pośrednictwem pozwala podziwiać panoramę Wybrzeża Zachodniego. Statki w Kołobrzegu kursują od godziny 9:00 praktycznie do zachodu słońca. Koszt wycieczki oscyluje wokół kwoty 40 zł.

 

Port w Kołobrzegu

 

W Mielnie można skorzystać z rejsu łodzią pontonową typu RIB. Jej specyficzna konstrukcja sprawia, że łodzie są całkowicie bezpieczne i radzą sobie nawet podczas zmiennej pogody. Motorówka mieści 4 osoby, a rejs trwa 30 lub 60 minut. Podczas przejażdżki można podziwiać piękne krajobrazy. Przed rozpoczęciem rejsu pasażerowie przechodzą krótkie szkolenie z obsługi łodzi. Samodzielna wyprawa to niezapomniane przeżycie i relaks w gronie najbliższych osób. Maksymalna prędkość, jaką osiąga motorówka, to 55 km/h. Uczestnicy rejsu są zapoznawani z zasadami bezpieczeństwa, a instruktor precyzyjnie objaśnia mechanizm jej działania. Szkolenie trwa 15 minut. Rejs motorówką to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

 

 

Rejs statkiem Sarbinowo – rejsy żeglarskie po Bałtyku

Rejsy żeglarskie to doskonała przygoda i wyjątkowe przeżycia. Oferta żeglarskich rejsów po Bałtyku obejmuje typowo turystyczne rejsy oraz rejsy stażowe, które pozwalają na szlifowanie swoich umiejętności. Rejsy żeglarskie mogą prowadzić szlakiem latarni morskich od Helu aż po Pomorze Zachodnie. Morze Bałtyckie to świetny akwen do sprawdzenia swoich możliwości przed wyruszeniem na dalekie wody. Emocje oraz adrenalina podczas rejsu żeglarskiego pozostają w pamięci na długo. Rejsy żeglarskie umożliwiają obserwację piaszczystych nadbałtyckich plaż, klifów, skał, pięknej przyrody i niewielkich portów.

 

 

Rejs statkiem Sarbinowo