background

Oferta sklepów spożywczych nad morzem

Większość Polaków co roku decyduje się na wakacyjny odpoczynek w kraju. Najczęściej wybierane są kurorty w polskich górach oraz nad Bałtykiem. Wielu turystów preferuje samodzielne przygotowywanie posiłków podczas urlopu, a niektórzy robią po prostu zakupy mądrze, aby zaoszczędzić na wydatkach. Placówki handlowe mogą więc spodziewać się wzmożonego ruchu w sezonie, dlatego też coraz więcej sklepów idzie na rękę turystom.
Sklepy spożywcze w Sarbinowie zapewniają odwiedzającym stały dostęp do niezbędnych produktów oraz sprawną obsługę.

 

 

Sklep wielobranżowy w Sarbinowie

 

 

Wyzwania dla sklepów spożywczych w nadmorskich miejscowościach

W związku z ogromną liczbą turystów sklepy spożywcze nad Bałtykiem mierzą się z różnymi wyzwaniami. Przede wszystkim muszą wydłużać godziny otwarcia, zatrudniać pracowników sezonowych i przerzucać ich pomiędzy różnymi placówkami. Wiąże się to również z wypłacaniem dodatkowych premii oraz niejednokrotnie z zapewnieniem zakwaterowania pracownikom w rejonach turystycznych. Pracownicy nadmorskich sklepów spożywczych otrzymują dodatki delegacyjne, przewidziane w kodeksie pracy, a pracodawca bardzo często pokrywa lub zwraca koszty dojazdu. Sezon letni to niewątpliwie wyjątkowy i gorący okres dla sklepów z branży spożywczej.

 

 

Niewielkie nadmorskie sklepy

Małe sklepy niewątpliwie narzucają ceny w nadmorskich miejscowościach. Zdarzają się sytuacje, w których niektóre produkty mogą być w małym sklepie nawet dwa razy droższe niż w sklepach sieci handlowej. Takie działanie jest spowodowane brakiem realnej konkurencji dla takich sklepików, więc cena dla turysty w nagłej potrzebie nie gra roli. Jeśli chodzi o mieszkańców nadmorskich miejscowości, to raczej wybierają oni dyskonty spożywcze.

 

 

Sklepy wielkopowierzchniowe nad morzem – niekończące się kolejki

Duże sklepy znanych sieci handlowych, zwłaszcza dyskonty spożywcze, funkcjonują zazwyczaj w większych miastach. Na wsiach i w małych miejscowościach tego typu sklepy nie mają racji bytu. Pomimo tego, że w sklepach wielkopowierzchniowych funkcjonuje zazwyczaj więcej kas, niż w niewielkich sklepikach, to i tak kolejki są długie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są niższe, konkurencyjne ceny oraz duża liczba turystów odwiedzających punkty handlowe. Urlopowiczom zależy także na tym, aby nie pokonywać dużych odległości i szukają łatwego sposobu na dotarcie do placówki handlowej.

 

 

Oferta sklepów Żabka

Sieć sklepów Żabka, chcąc być bliżej klientów, zdecydowała się na rozpowszechnienie swoich placówek nad morzem. Właściciel postawił na sklepy modułowe w formie kontenerów, które mają charakter wyłącznie sezonowy. Najwięcej tego typu sklepów sieci Żabka znajduje się w Międzywodziu, Władysławowie, Mielnie czy Jarosławcu. Modułowe Żabki działają przez cały sezon wakacyjny, a nawet dłużej, bo do połowy września. Sklepy sezonowe nad morzem to nie tylko komfort dla turystów podczas zakupów w czasie wakacji, ale także dodatkowa możliwość rozwoju dla franczyzobiorców.

 

 

Udogodnienia dla turystów w sklepach

 

 

Udogodnienia dla turystów w sklepach sieci Biedronka

Wzrost obrotów w sklepach spożywczych w miesiącach wakacyjnych wynosi nawet 100%. Sieci sklepów Biedronka wychodzi więc naprzeciw potrzebom swoich klientów i oferuje im sporo ułatwień. Wypoczywający w Łebie mają do dyspozycji specjalny autobus, który dowozi turystów do sklepu zlokalizowanego na obrzeżach miasta, a bilet na przejazd kosztuje zaledwie 1 zł. W Mielnie, Ustroniach Morskich i w Ustce przed sklepami Biedronka ustawiane są warzywniaki, które z pewnością ucieszą wielbicieli świeżych owoców oraz warzyw. Zaletą warzywniaka, zlokalizowanego na zewnątrz, jest to, że w celu zakupienia warzyw i owoców nie trzeba w ogóle wchodzić do sklepu. W Stargardzie, Kołobrzegu, Słupsku i w Koszalinie przy sklepach Biedronka są wystawiane namioty z artykułami przemysłowymi, Dodatkowo niektóre placówki są otwarte 24h/dobę, m. in. w Kołobrzegu, Rewalu, Dziwnowie, Ustce czy Łebie. Biedronki przez jakiś czas korzystały także z luki prawnej dotyczącej zakazu handlu w niedzielę. Zaczęły świadczyć usługi pocztowe, więc, podobnie jak Żabki, mogły być otwarte w niedzielę.

 

 

Udogodnienia dla turystów w sklepach sieci Biedronka

 

 

Ułatwienia dla turystów w innych sklepach

Z myślą o turystach godziny pracy wydłużył również Lidl. Całą dobę są czynne sklepy w Kołobrzegu, Świnoujściu czy w Międzyzdrojach. W innych miejscowościach placówki handlowe są czynne do 23:00. Całodobowe sklepy to również zasługa Dino. Placówki w Rowach, Łebie czy Ustroniach Morskich są czynne całą dobę. Wydłużone godziny pracy zaoferował klientom również Kaufland. Sklepy tej sieci także zdecydowały się na ominięcie zakazu handlu w niedzielę.

 

 

Biedronka Sarbinowo

Jak w każdej mniejszej miejscowości, w Sarbinowie funkcjonują niewielkie lokalne sklepy spożywcze. Co prawda Biedronki w Sarbinowie nie znajdziemy, ale do dyspozycji klientów są sklepy Lewiatan, ABC i market Dino. W Sarbinowie funkcjonuje również w sezonie modułowy sklep sieci Żabka. Jeśli chodzi o większe dyskonty spożywcze, to najbliżej znajdują się: Biedronka w Mielnie i Lidl w Koszalinie lub w Ustroniach Morskich. Najbliższy Kaufland znajduje się w Kołobrzegu i w Koszalinie.